CHIPTUNING

 • Úpravy palivovej mapy, zvyšovanie výkonu a krútiaceho momentu, zníženie spotreby paliva, vypnutie egr ventilu, odstránenie DPF a FAP filtra.
 • Nastavenie počtu odjazdených kilometrov na osobných automobiloch,  motocykloch aj úžitkových vozidiel všetkých značiek. Pozor!!! Zmena stavu digitalného počítadla tachometra slúži len pre študijné a experimentálne účely, poprípade pre nastavenie pôvodného stavu km po výmene prístrojového panelu. Tachometer v automobile nie je štátne ciachované meradlo, a preto s ním možno ľubovoľne manipulovať, avšak zmeny ste pri predaji automobilu povinný oznámiť, inak sa dopustíte nezákonného konania.
 • Deaktiváciu imobilizéru v riadiacej jednotke motora dôjde k vyradeniu primárneho zabezpečenia vozidla proti neoprávnenému štartu bez autorizovaného kľúča.
  Niekedy sa stáva, že je treba z nejakého dôvodu vyradiť z funkciu imobilizéru (napr. pri strate kľúčov výmene použitej riadiacej jednotky a pod.).
  V týchto prípadoch je možné preprogramovať program v riadiacej jednotke alebo v module imobilizéru samotnom.
  Túto funkciu nepodporuje žiadna štandardná diagnostika, avšak jedná sa o funkciu nutnú k inštalácii zabezpečovacích zariadení tretích strán, či pri poškodení systému imobilizéru.
  Dosť častá závada pri automobiloch značky Renault do roku 2002 príznaky: prestane štartovať, bliká kontrolka imma a pod.
  Vyčítanie kódu LOGIN z prístrojovej dosky alebo riadiace jednotky motoru.

grafVmax chip-tuning-graph