KLIMATIZÁCIA

 • Dnes už takmer každé novšie auto má klimatizáciu. Ako spotrebiteľov nás zaujíma, či klimatizácia funguje správne a či chladí. Pokiaľ chladí, tak sú ľudia spokojní a viac neskúmajú. Klimatizácia sa stala už bežnou súčasťou áut, tak potrebu jej pravidelnej údržby neskúmame tak, ako by sme mali. Dokonca ani autorizovaný servis často nedodrží úplný proces servisu klimatizácie ( je to dané nielen potrebou adekvátneho strojného vybavenia, ale aj zdĺhavým a náročným procesom štátom prikázaných školení manipulácie s freónmi, po ktorom je vydané povolenie ). Preto je servis často nahradený iba jednoduchým dezinfekčným sprejom namiesto kompletného servisu mechanických častí prikázaných výrobcom auta vykonať 1x ročne.
 • Ako sme už spomenuli, klimatizácia sa stala v aute natoľko samozrejmým vybavením, že ho už ani nevnímame.  To je ale zásadná chyba. V každej klimatizácii klesá stav chladiva a oleja a následne aj účinnosť klimatizácie. Je to dlhodobý proces, a preto ho až tak nevnímame. Pri manuálnej klimatizácii proste otočíme regulátor viac do modrej a pokiaľ máte digitálnu klímu, tak všetko zariadi za Vás automatika. Zaťaženie kompresora stúpa, spotreba paliva takisto. Starý olej v klimatizačnom systéme už nestíha absorbovať vlhkosť ( jedna z málo známych funkcií oleja do klimatizácií ). Kompresor je preťažený, vlhkosť spôsobuje koróziu a zrazu bum, klimatizácia v lepšom prípade iba nechladí a v horšom si pripravte tak niekoľko sto eur na nový kompresor.

 • Samozrejme počas celého obdobia nevšímavosti sa auto stane liahňou rôznych baktérií a tie síce nevidíte, ale potichu Vám škodia. A ak vozíte v aute rodinu, deti, tak škodia samozrejme aj im.

Poskytneme vám odpovede na rôzne otázky

Keďže..

V aute trávime čoraz viac času tento priestor by sme si mali všímať. V aute a najmä v klimatizačnom systéme rastú a vyvýjajú sa rôzne baktérie a mikroorganizmy, ktoré sa dostávajú do celého auta. Síce ich nevidíme, ale zdravie ich riadne pocíti. Spustí sa alergia, citíme sa zle.

Čo sa deje ak sa o klímu nestaráte?
Čo to vlastne znamená kompletný servis klimatizácie?
  • Ako sa hovorí nie je servis ako servis. Úplný servis klimatizácie obsahuje nielen servis mechanických častí, náplní, ale aj kompletnú dezinfekciou systému. Na takýto úkon potrebujete špičkové zariadenie a samozrejme zariadenie na dezinfekciu auta ( u nás používame Ozón ). Takže servis sa dá spraviť aj skutočne poriadne a cenovo výhodne a obsahuje všetky tieto úkony:

1)úplné odsatie zvyšného chladiva a starého oleja
2)vákuový test (zisťovanie netesností)
3)opätovné naplnenie systému novým chladivom
4)naplnenie systému novým olejom a UV farbivom (pomáha pri hľadaní netesností)
5)záverečný test tlaku a funkcií klimatizácie
6)dezinfekcia klimatizácie a ventilačného systému ozónom
7)kontrola peľového (kabínového filtra)

  Tieto úkony sú u nás robené na plne automatickom prístroji a procesy sú nastavené presne podľa typu auta.

 • Upozorňujeme, že u nás vykonávame servis náplní klimatizácie, v žiadnom prípade nevykonávame servis technických súčastí ( nefunkčný kompresor, prasknutá hadica a podobné problémy )
Čo rozhodne nie je kompletný servis klimatizácie?
 • Sú to najmä tie lákavé chytáky na cenu, avšak tu si dávajte dobrý pozor na rozdiely medzi kompletným servisom klimatizácie a iba čiastočným doplnením chladiva. Robia to najmä servisy, ktoré nemajú potrebné technické vybavenie na kompletný servis klimatizácie. V tomto prípade sa robia oba nasledovné úkony:
  1) doplnenie chladiva do systému
  2) kontrola kabínovéfo filtra
  3) dezinfekcia, obvykle sprejom
 • Avšak mimoriadne dôležité nahradenie starého oleja, UV farbiva a test tlaku a funkcií klimatizácie už nevykonajú. Toto rozhodne nie je kompletný servis klimatizácie.
  Veľa ľudí, ktorí majú nové auto a chodia s ním na pravidelnú servisnú prehliadku si myslí, že originálny servis Vám pri garančnej prehliadke spraví aj servis klimatizácie. To je ale omyl! Poriadne si pozrite, aké úkony Vám boli urobené. Väčšinou sa iba skontroluje, či je klimatizácia funkčná, vymení sa peľový filter a urobí sa dezinfekcia sprejom.Na novom aute sa samozrejme počas tých troch či štyroch rokov pravdepodobne nič nestane. O to nepríjemnejší zážitok je, keď sa Vám po štyroch rokoch pokazí kompresor klimatizácie! Alebo Vám prestane chladiť a vy si dáte konečne spraviť poriadny servis, počas ktorého sa vysaje zo systému zvyšok čiernej hmoty, ktorá bola kedysi olejom.
Čo zaplatím za kompletný servis klimatizácie?
 • Kompletný servis klimatizácie vrátane náplní a dezinfekcie celého auta ( klimatizačný systém, ventilácia, interiér ) vykonávame za 39,99€ s DPH ozónom ( bežná cena tohto úkonu je 69,99€ s DPH! )
Prejdite ďalej